12.Rábapatonas001-60

Idén is sikeres Samu Kupa részvétel

Facebook

2014. ápr. 28. : 11:09
A 2014. április 26-án megrendezésre került Samu Kupán a tavalyihoz hasonlóan ismét rengeteg érmet szereztek sportolóink.

Gyürü Liza révén.

Ezennel szeretnénk minden versenyzőnek szívből gratulálni!!!!
_______________________________________________

Lipót U19 - Levél KSE edzőmérkőzés

Facebook

2014. febr. 14. : 19:41
A tegnapi napon (2014.02.13.) csapatunk lejátszotta első felkészülési mérkőzését Lipóton, ahol a helyi U19-es gárda volt az ellenfél. Az izgalmas, fordulatos meccsen 24 játékosunk lépett pályára. A végeredmény magabiztos győzelem.

Lipót U19 - Levél KSE 2:5

Gólszerzők: Kovács Kornél (2), Csiszár Gábor, Dankó Norbert, Zsákay Tamás

IJKA karatevizsga

Facebook

2013. dec. 09. : 13:36
Az IJKA karatevizsgán a következő övfokozatot szerezték meg az LKSE karate do karatékák:

Helyszín: MOGAAC Sportcsarnok,

A Levél KSE heti programja, 2013.09.23.-2013.09.29.

Facebook

2013. szept. 23. : 13:05
09.24., Kedd, 18:00, Sportpálya, Levél: felnőtt, tartalék edzés
09.25., Szerda, 18:00, Sportpálya, Levél: felnőtt, tartalék edzés
09.27., Péntek, 18:00, Sportpálya, Levél: felnőtt, tartalék edzés
09.29., Vasárnap, 14:00, Sportpálya, Levél: tartalék bajnoki mérkőzés Várbalog csapata ellen
09.29., Vasárnap, 16:00, Sportpálya, Levél: felnőtt bajnoki mérkőzés Várbalog csapata ellen

Ahhoz, hogy a történelem ismételhesse önmagát, először valakinek meg kell azt írnia...

Facebook

2013. szept. 19. : 19:54
Birkózás: Sastin Marianna az első magyar női világbajnok

Sastin Marianna nyerte meg a magyar női birkózás első felnőtt-világbajnoki aranyérmét azzal, hogy az 59 kilogrammosok döntőjében a hajrában tussal legyőzte a bolgár Tajbe Juszeint a Papp László Sportarénában zajló birkózó-világbajnokságon.

Sastin Marianna első három mérkőzésén egyszer sem töltött három percnél többet a szőnyegen, lehengerlő volt, és a szakág nagyhatalmának számító – négy londoni aranyból hármat elhozó – Japánból érkezett Ito Ajakát úgy söpörte el az elődöntőben, mint a kint tomboló szeptemberi orkán a facsemetéket.
Döntőbeli ellenfele a bolgár Tajbe Juszein volt, aki már 2011-ben Európa-bajnokságon, 2012-ben pedig világbajnokságon is ezüstérmet nyert. Sastin több alkalommal is megküzdött már a bolgárral, az idén Romániában és Lengyelországban is legyőzte a felkészülési versenyek során.

A DÖNTŐBEN

Jön a nap második magyar–bolgár éremcsatája, és remélhetőleg Barka után Sastin is győzni fog. A magyar birkózó 2005 és 2009 után harmadszor jutott világbajnoki döntőbe, és először nyerhet aranyérmet. Korábban a női szakág még sohasem adott világbajnokot a sportágnak.
Sastin boldogan ünnepelt

Az elmúlt napokban eddig nem hallott üdvrivalgás fogadja Sastint, de az aréna különböző zugaiból egész sok bolgár zászló is előkerült. A döntők előtt szokásos zászlós, zenével megspékelt bevonulás után most már kezdődhet a csata a B-szőnyegen.

Az első perc nem hozott akciót, Sastin visszaverte a bolgár támadásait. 1:34-nél Sastin egy mögékerüléssel megszerezte az első két pontot, 2:0-ra vezet.

Sastin továbbra is olyan erősnek tűnik, mint egész délután. Az elmúlt öt órát szállodai szobájában olvasással próbálta elütni, és úgy tűnik, nem zökkent ki a ritmusból. Az első menet után továbbra is 2:0-ra vezet Sastin.

Sastin tökéletesen menekül a bolgár kósza támadásaiból, egyébként pedig végig kontroll alatt tartja ellenfelét. Két perccel a vége előtt még mindig 2:0-ra vezet Sastin.

A magyar birkózó nagyon rutinosan tartja ellenfelét, miközben az idő múlása neki kedvez. Passzivitás miatt egyelőre senkit sem intettek meg. Negyvenkét másodperccel a vége előtt viszont egyenlít a bolgár. Mariannának kell támadnia, hiszen hiába 2:2, az utolsó akció számít.

Huszonkét másodperccel a vége előtt Sastin egy hárompontos csodálatos dobással visszaszerzi a vezetést, majd 12-vel a vége előtt tust ér el. Sastin Marianna az első magyar női felnőtt-világbajnok!

Sastin azonnal a sarokhoz rohant, s Wöller Ákos nyakába ugrott, majd a szőnyegen boldogan köszönte meg a biztatást, s végül fogadta elsőként Hegedűs Csabának, a magyar szövetség elnökének gratulációját.

„Egyáltalán nem aggódtam, éreztem, hogy meglesz. Korábban is ráhoztam már a frászt az edzőimre a késői győzelmekkel. Sokat vártam erre az aranyra, nagyon örülök neki” – mondta Sastin.

A 26. magyar világbajnoki címet megszerző Sastin a hazai csapat harmadik érmese a budapesti világbajnokságon. Csütörtökön korábban Barka Emese 55 kilogrammban, kedden pedig Veréb István a 84 kilós szabadfogásúak között lett harmadik.

Forrás: Nemzeti Sport Online

Szívből gratulálunk Marianna!

A Levél KSE heti programja, 2013.09.16.-2013.09.22.

Facebook

2013. szept. 16. : 14:49
09.17., Kedd, 18:15, Sportpálya, Levél: felnőtt, tartalék edzés
09.18., Szerda, 17:00, Sportpálya, Levél: U-7, U-9, U-11 edzés
09.20., Péntek, 17:00, Sportpálya, Levél: U-7, U-9, U-11 edzés
09.20., Péntek, 18:15, Sportpálya, Levél: felnőtt, tartalék edzés
09.22., Vasárnap, 14:00, Sportpálya, Dunaszentpál: tartalék bajnoki mérkőzés Dunaszentpál csapata ellen
09.22., Vasárnap, 16:00, Sportpálya, Dunaszentpál: felnőtt bajnoki mérkőzés Dunaszentpál csapata ellen

Oldal:   <<        >>